Nasza działalność

Dom Pomocy Społecznej w Wydminach jest samodzielną jednostką o zasięgu ponadlokalnym powołaną przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach. Zapewniamy całodobową opiekę mieszkańcom i zaspokajamy ich podstawowe potrzeby bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu. Wspieramy osoby chore, cierpiące i samotne.

Każdy człowiek marzy o szczęśliwej i spokojnej starości. Z myślą o tym proponujemy osobom starszym całodobową opiekę.Przyjmujemy mieszkańców na pobyt na podstawie decyzji z Ośrodków Pomocy Społecznej z całej Polski jak i na podstawie umów cywilnoprawnych.

Znajdujemy się na terenie powiatu giżyckiego, w malowniczym, zacisznym miejscu nad jeziorem, blisko lasu. Wiele malowniczych zakątków Wydmin pozwala w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody. W okolicy wytyczone są liczne szlaki spacerowe, pobliskie lasy i jezioro sprzyjają wypoczynkowi i stanowią atrakcyjny teren dla spacerowiczów.

Mieszkańcy do dyspozycji mają pokoje jedno i dwuosobowe. Przy każdym z pokoi znajduje się łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Opiekę nad pensjonariuszami sprawuje kadra wyspecjalizowana w zakresie pielęgnacji, fizjoterapii czy terapii zajęciowej. Dla naszych pensjonariuszy staramy się tworzyć rodzinną atmosferę, m.in. organizując różnego rodzaju uroczystości okazjonalne.
Nasz dom wpisany posiada zezwolenie Wojewody Warmińsko – Mazurskiego na wykonywanie działalności w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom starszym, w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorym na czas nieokreślony i został wpisany do rejestru wyżej wymienionych placówek pod numerem 41.

Obecnie nasz dom przygotowany jest do przyjęcia 44 Pensjonariuszy.

Personel

Personel Domu Pomocy Społecznej w Wydminach składa się z kilku profesji: Pielęgniarka, Opiekunka medyczna/Opiekunka osób starszych, Fizjoterapeuta, Pokojowa, Terapeuta zajęciowy, Pracownik socjalny, Konserwator/Kierowca.

Są to nieprzypadkowe osoby, które wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami oraz co jest najważniejsze posiadają w sobie ogromne pokłady empatii, cierpliwości i zrozumienia. 

Dbamy również, żeby osoby pracujące w naszym domu posiadały szczególne cechy charakteru, jak życzliwość, umiejętność współpracy i oddania drugiemu człowiekowi, które pozwolą nam tworzyć zgrany zespół.

 

Okolica

Mała architektura wokół domu to przepiękny ogród z mnóstwem zieleni, kwiatów, krzewów i drzew. W ogrodzie można odpocząć na wygodnych ławeczkach a 50m od ośrodka znajduje się malownicza ścieżka prowadząca wokół jeziora Wydmińskiego. W słoneczne, ciepłe dni przygotowujemy potrawy z grilla spożywane na świeżym powietrzu.Budynek usytuowany jest w ścisłym centrum Wydmin przy ul. Źródlanej 2, a jednocześnie na uboczu w sąsiedztwie jeziora Wydmińskiego. Przy budynku znajdzie się obszerny parking dla osób odwiedzających, natomiast odległość od głównych obiektów i instytucji wynosi m.in.:
– Stacja PKP w Wydminach 1km
– Dworzec PKS w Wydminach 1 km
– Centrum 100 m
– Przychodnia lekarska 400 m
– Sklep („Biedronka”) 600 m
– Kościół 50 m