Dom Pomocy Społecznej w Wydminach posiada 3 skrzydła i 2 kondygnacje, przy czym parter i I piętro połączone są podnośnikami przystosowanymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W naszym ośrodku znajdują się pomieszczenia mieszkalne: 1-osobowe, 2-osobowe, a także niektóre jedno i dwu osobowe z wyjściem na taras lub balkon. Każde pomieszczenie posiada łazienkę przystosowaną dla osób starszych oraz system alarmowo-przywoławczy umożliwiający w każdej chwili wezwanie pomocy.

Pensjonariusz będzie mógł korzystać z naszego umeblowania oraz wyposażenia lub urządzić pokój swoimi meblami, a dla osób przewlekle chorych, które są zmuszone do ciągłego przebywania w pozycji leżącej, przewidziane są specjalistyczne łóżka medyczne z regulacją, sterowane elektrycznie oraz materace antyodleżynowe.

Do dyspozycji mieszkańców jest również przestronny, słoneczny salon z 55-calowym telewizorem mieszczący się przy sali terapii zajęciowej oraz sala do ćwiczeń ruchowych i rehabilitacji.

Ponadto już na etapie projektu wyeliminowano bariery architektoniczne, a cały budynek jest zabezpieczony nowoczesną instalacją przeciwpożarową oraz sanitarną.