Dom Pomocy Społecznej w Wydminach jest samodzielną jednostką o zasięgu ponad lokalnym powołaną przez Parafię Rzymsko – Katolicką pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach zapewniającą całodobową opiekę mieszkańcom i zaspokajającą ich podstawowe potrzeby bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu. Wspieramy osoby chore, cierpiące i samotne.

Każdy człowiek marzy o szczęśliwej i spokojnej starości. Z myślą o tym proponujemy osobom starszym całodobową opiekę.Przyjmujemy mieszkańców na pobyt na podstawie decyzji z Ośrodków Pomocy Społecznej z całej Polski jak i na podstawie umów cywilnoprawnych.

Znajdujemy się na terenie powiatu giżyckiego, w malowniczym, zacisznym miejscu nad jeziorem, blisko lasu. Wiele malowniczych zakątków Wydmin pozwala w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody. W okolicy wytyczone są liczne szlaki spacerowe, pobliskie lasy i jezioro sprzyjają wypoczynkowi i stanowią atrakcyjny teren dla spacerowiczów.

Mieszkańcy do dyspozycji mają pokoje jedno i dwuosobowe. Przy każdym z pokoi znajduje się łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Opiekę nad pensjonariuszami sprawuje kadra wyspecjalizowana w zakresie pielęgnacji, fizjoterapii czy terapii zajęciowej. Dla naszych pensjonariuszy staramy się tworzyć rodzinną atmosferę, m.in. organizując różnego rodzaju uroczystości okazjonalne.

Nasz dom wpisany posiada zezwolenie Wojewody Warmińsko – Mazurskiego na wykonywanie działalności w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom starszym, w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorym na czas nieokreślony i został wpisany do rejestru wyżej wymienionych placówek pod numerem 41.

Obecnie nasz dom przygotowany jest do przyjęcia 41 Pensjonariuszy.